7 клас Технології 2021-2022

 

Завдання для 7А та 7Б (30.05.22)

Об’єкт проектної діяльності: Вирощування кімнатних рослин 

Тема: Догляд за кімнатними рослинами: підживлювання органічними та мінеральними добривами. Виготовлення підживлюваних сумішей та розчинів.

Догляд за кімнатними рослинами не така вже проста задача, вони часом вимагають до себе більшої уваги, ніж грунтові культури. 

Рослинам необхідна мінеральне підживлення, правильний полив і своєчасна пересадка. Вихолощений і збіднілий грунт може стати причиною поганого росту і загибелі рослин. Тому велике значення для здоров'я кімнатної рослини мають органічні добрива та підживлення, які слід поєднувати зі спеціальними мінеральними комплексами. Органічна підкормка створює сприятливе середовище для життєдіяльності бактерій, які беруть участь у кругообігу мінеральних речовин у грунті. Внесення органічних добрив також сприяє поліпшенню структури грунту. Крім того, в процесі розкладання органічного добрива вивільняються і утворюються деякі цінні і корисні для рослин мінеральні речовини, які в більшості популярних комплексних мінеральних підживлень просто не містяться. До всього іншого, такий процес мінералізації грунту є більш природним, адже аналогічні процеси проходять і в природі. Таким чином, застосовуючи органічні добрива, ми вбиваємо двох зайців одним пострілом.
Тепер, власне, про органічне підживлення. Можна використовувати і компост, і сапропель, і пташиний послід, біогумус, але в домашніх умовах, м'яко кажучи, це не дуже комфортно з ряду причин. Тому зручніше використовувати готові органічні добрива. 
Потреба в підживленні одних рослин може відрізнятися від потреби інших. Наприклад, куплену в магазині рослину, можна не підживлювати 2-3 місяці, так як в грунті вже є всі необхідні речовини. Мінімальний термін, після якого можна починати підгодівлю, – 6-7 тижнів.
Підгодовуючи ваші рослини, не забувайте про те, що принцип: «кашу маслом не зіпсуєш», тут не працює. Надмірне застосування органічних добрив може нашкодити рослинам. Оскільки чим вищий вміст у грунті органічних добрив, тим вище засвоєння азоту. А надлишок азоту, в свою чергу, призводить до захворювань, повільного росту молодих рослин і навіть до хлорозу. Крім того, це ще й безглузда витрата грошей. 
Хоча переборщити з органічними добривами досить складно, тому що саме вони є більш щадящими порівняно з комплексними мінеральними добривами. По суті, органічне добриво – це те ж джерело мінеральних речовин, але в зв'язаній формі. Органічні добрива розкладаються довго, що забезпечує рослинам збалансованість харчування. 
Брак добрива – набагато частіше явище, – виражається по-різному, залежно від того, яка речовина знаходиться в дефіциті. Якщо в дефіциті азот, зазвичай листя кімнатних рослин стає маленьким і чахлим, може з'явитися жовтуватий відтінок, зменшується кількість кольорів. Вносити азотовмісні добрива краще на весні. 
Якщо рослина довго не зацвітає, листя засихає, а жилки стають фіолетовими або червоними, то це може бути спричинено браком фосфатів. 
Зморщене листя у рослини, швидше за все, вказують на дефіцит калію. 

Використовуючи натуральні добрива для кімнатних рослин можна добитися відмінних результатів, адже на перший погляд такі звичайні для нас продукти, є джерелом корисних речовин і мікроелементів. 
Кавова гуща — використовується як добриво для кімнатних квітів, а також відмінно розпушує грунт. Найкращий спосіб використання гущі — при пересадці рослини, тим самим грунт отримує необхідне підживлення, стає легким, повітряним. Особливістю кавової гущі є нейтралізація кислотності грунту. 
Чайна заварка — використовується в основному для підгодівлі, для цього квітку поливають слабкою заваркою (без цукру). 
Кірочки цитрусових (мандарини, апельсини) — настій на цедрі цитрусових — найкраще добриво для кімнатних рослин. Його готують таким чином: у літрову банку складають подрібнені скоринки і заливають банку ущерть окропом. Настоювати дане добриво потрібно близько доби, після чого процідити, доповнити водою до початкового об’єму і поливати квіточки.     
Бананові шкурки — натуральні добрива для кімнатних рослин. Подрібнені шкірки додають в субстрат під час пересадки рослин. Перегниваючи, вони стануть своєрідним добривом домашнім квітам. 
Дріжджі, як добрива для кімнатних рослин, є відмінним засобом для приготування розчину, що стимулює ріст рослин. Завдяки ряду речовин, що знаходяться, в дріжджах зростає мінералізація органічних речовин і активізується виділення вуглекислості в ґрунті. Для приготування розчину змішують 10 г дріжджів + 1 ст.л. цукрового піску + 1 л води. Попередньо настоявши протягом 2 годин, розводять водою 1: 5 і здійснюють полив рослин. 
Цибулиння — багате на вміст мікроелементів. Для приготування цибульного відвару беруть 50 г. лушпиння і заливають їх 2 л. окропу, проварюють протягом 10 хвилин, далі для охолодження і необхідного настоювання очікують 3 години. Перед обприскуванням або поливом, відвар попередньо проціджують. 
Зола — незамінний засіб для добрива, для кімнатних рослин — містить велику кількість мікроелементів. Золу використовують під час пересадки рослин, змішуючи її невелику кількість з ґрунтом. Цей спосіб захищає кореневу систему від загнивання, а також сприяє знезараженню грунту. Також з золи можна зробити настоянку, яка послужить відмінною підгодівлею для квітів (1 ст. Л. Деревної золи / 1 л води). 
Кропива — відмінний засіб для відновлення виснаженого грунту. Свіжу кропиву (100 г) заливають 1 л води, накривають кришкою і настоюють 24 год. Після проціджування, розбавляють 1:10.

Завдання для 7А та 7Б (23.05.22)

Об’єкт проектної діяльності: Вирощування кімнатних рослин 

Тема: Правила догляду за кімнатними рослинами. Вимоги рослин до умов вирощування. Живлення рослин. Ґрунт. Види земель. Добрива. Види добрив. Мікродобрива. Стимулятори та інгібітори росту рослин. Правила підживлювання протягом вегетаційного періоду.

Прочитати статтю за посиланням: Догляд за кімнатними рослинами


Подивіться відео

Живлення —  процес поглинання і засвоєння рослинами поживних речовин, необхідних для підтримання процесів життєдіяльності.



Розрізняють повітряне або листкове і грунтове або кореневе живлення.

Грунтове живленняРослини за допомогою кореня поглинають з грунту необхідні мінеральні речовини лише в розчиненому стані. Тому велике значення має наявність у грунті води. У мінеральних речовинах, які поглинає рослина, містяться різні хімічні елементи, які рослина використовує для утворення необхідних для неї органічних сполук: білків, вуглеводів, нуклеїнових кислот. Наявність  необхідної кількості і складу мінеральних речовин у грунті є умовою нормального функціонування рослинного організму. Для забезпечення рослин необхідними хімічними елементами у збіднений грунт вносять добрива.

Повітряне живлення. Ще у XVIII ст. видатний російський вчений М. Ломоносов висловив думку про повітряне живлення рослин, а англійський хімік Дж. Прістлі  довів, що рослини виділяють газ, необхідний для дихання. Пізніше було встановлено, що таке явище можливе лише за наявності сонячного світла та вуглекислого газу. Мова йде про фотосинтез – основу повітряного живлення. Вуглекислий газ потрапляє з атмосферного повітря у клітини рослини через продихи.

Подивіться відео: 

Подивіться презентацію:





Мікродобрива, види та особливості використання.

Для збільшення врожайності сільськогосподарських культур, велике значення мають мікродобрива, до складу яких входять мікроелементи. Ці речовини необхідні для нормальної життєдіяльності багатьох культивованих рослин, однак, вони повинні вноситися в невеликих кількостях. Незважаючи на те, що потреба в них невелика, мікроелементи відіграють важливу роль в обміні речовин і не можуть бути замінені на інші речовини.

Мікродобрива сприяють підвищенню імунітету рослин до різних захворювань.

До їх складу входять такі мікроелементи:

Цинк,
Марганець,
Мідь,
Бор
Кобальт,
Залізо,
Молібден.
Використовуються препарати з мікроелементами тільки в разі, якщо в ґрунті не вистачає певних речовин. Наприклад, в дернових ґрунтах спостерігається дефіцит молібдену, в торф'яних - невелика кількість міді. В рослинництві мікродобрива роблять сильнішими кореневу систему рослин і дозволять підвищити врожайність. Крім того, вони є відмінною профілактикою багатьох захворювань.

Види мікродобрив та застосування в сільському господарстві:

1. Борні. В їх основі борна кислота. У сільському господарстві найчастіше борні добрива використовують для передпосівної обробки ґрунту, на який планується висадка квіткових або плодових культур.

2. Цинкові. Всі мікродобрива цього виду збагачені цинком. При вирощуванні сільськогосподарських і присадибних культур застосовують цинкові добрива, як для обробки насіння, так і в якості підгодівлі в період вегетації. Обробка цинковими добривами рекомендується для ґрунтів, де раніше застосовувалися фосфорні міндобрива.

3. Молібденові. В рослинництві застосування мікродобрив які містять молібден доцільно на кислих дерново-підзолистих ґрунтах, вилужених чорноземах. В основному молібденові добрива використовуються для передпосівної обробки насіння рослин і в якості підгодівлі.

4.Мідні. Використовуються для обробки ґрунту, передпосівного замочування насіння, позакореневого підживлення. Серед найбільш відомих можна відзначити мідний купорос. Вносити це мікродобриво в ґрунт необхідно ранньою весною чи пізньою осінню. Важливо, щоб обробка відбувалася за два тижні до посадки врожаю і два тижні після його збирання. Для підгодівлі 2,5-5 грам мідного купоросу розчиняється в 3-5 літрах води. Агрономи не рекомендують використовувати добрива з міддю під картоплю і капусту.

5. Марганцеві. Добрива цієї групи застосовуються для обробки ґрунту і насіння перед посадкою. З цією метою застосовується розчин сірчанокислого марганцю 0,05%. Найчастіше марганцеві мікродобрива застосовуються на чорноземах, піщаних і супіщаних ґрунтах. Не потребують обробки препаратами кислі дерново-підзолисті ґрунти, так як вміст марганцю в них в достатній кількості.

6. Кобальтові. Найвідоміші препарати цієї групи - сульфат кобальту, хлористий кобальт. Застосовуються кобальтові добрива для обробки ґрунту або позакореневого підживлення. На квадратний метр сульфат кобальту під оранку витрачається приблизно в кількості 0,03-0,05 грам. Для позакореневого підживлення готується розчин 0,02% -0,05%. Мікродобриво з кобальтом рекомендується для дерново-підзолистих лісових ґрунтів, чорноземів, карбонатних.


Всі мікродобрива можуть бути розділені на групи, в залежності від форми випуску:

Солі органічних кислот. Препарати цієї групи мають таку незаперечну перевагу, як вартість. Однак, вони малорозчинні. Їх використання доцільне на ґрунтах, що мають слабокисле або кисле середовище.

Солі гумінових кислот. Мають високу розчинність, можуть застосовуватися кілька разів за сезон. Концентрація мікроелементів невисока, тому в якості джерела мікроелементів вони розглядаються рідко.

Комплексні мікродобрива - капсули, погано розчинні в рідини. Вони повільно розчиняються в ґрунті, за рахунок чого забезпечують підживлення рослин протягом тривалого часу.

Мікродобрива в хелатній формі. При вирощуванні хелатні добрива, застосування яких веде агроном, практично повністю засвоюються рослинами, відрізняються низькою токсичністю і добре розчинні у воді.

Використання мікродобрив в сільському господарстві дозволить наситити ґрунт певними елементами, необхідними для найкращого росту культурних рослин. Причому, провідні виробники добрив з мікроелементами передбачають докладними інструкціями все, щоб внесення здійснювалося в потрібні терміни, в оптимальній, дозованій нормі, що не зашкодить складу ґрунту, а тільки поліпшить його властивості, зробить рослини міцними, здоровими і дозволить підвищити врожайність.


Домашне завдання: Повідомлення на тему: Стимулятори та інгібітори росту рослин.




Завдання для 7А та 7Б (16.05.22)

Об’єкт проектної діяльності: Вирощування кімнатних рослин 

Тема: Основні види кімнатних рослин та особливості їх вирощування.

Наші кімнатні рослини – це маленькі, але справжні  жителі Тропічних лісів Індії, Яви, Бразилії, пустель Африки, Мексики. Відвідуючи різні куточки Землі, мандрівники привозили цікаві рослини, частина яких приживалася у приміщеннях, оскільки там було тепло. Проте ці рослини страждають через відсутність звичних умов. Рослини тропіків – через сухість повітря, рослини пустель – через відсутність достатньої кількості світла. То ж ви повинні знати походження і вимоги рослин, які є в куточку природи, щоб створити їм умови наближені до тих, які є у них на батьківщині.

Давайте розглянемо деякі квіти:

Сансев’єра  – вічнозелена багаторічна рослина з довгим прямим гладеньким листям, що росте вгору. Їй скрізь дуже добре, тільки потрібно трішки світла, трішки тепла і трішки водички. Ця кімнатна рослинка – генератор кисню, сприяє підвищенню імунітету. Захищає від токсинів.

Фіалка (сенполія) . Це одна з квітучих кімнатних рослин, яка завжди нагадує нам про весну. Її квітка схожа на метелика. Фіалки бувають усіх кольорів веселки. Головна умова успішного догляду за фіалками: багато світла і ніякого сонця. Поливати фіалку потрібно знизу, 2-3 рази на тиждень. Кожен рік потрібно пересаджувати. Садити в той самий горщик, помінявши ґрунт. Правильно доглянуті фіалки будуть радувати вас квітами упродовж усього року.


Алое – кімнатна рослина, що володіє рядом цілющих властивостей. Листя і сік алое використовуються в народній медицині, дерматології, косметології, при простудних захворюваннях. Рослина не вимоглива, швидко росте. 



Кактус. Кактуси не мають листя і їх функцію виконує потовщене зелене стебло, що має найрізноманітнішу форму: циліндричну, кулясту, тригранну та ін. Стебла кактусів бувають гладкі, ребристі, горбкуваті, зморшкуваті. Кактуси поглинають випромінювання від телевізорів, комп’ютерів. Тому потрібно розводити ці кімнатні рослини та розташовувати їх біля цих приладів. 


Це кімнатна Герань (пеларгонія). Вона  любить багато світла. Герань належить до лікарських рослин. Пахучі речовини в листочках цієї рослини підвищують працездатність людини, знімають  напругу, нормалізують сон, заспокоюють нервову систему. Листочки можна додавати до чаю від застуди, грипу, прикладати до ран. Цю кімнатну рослину можна поставити в кухні, спальні.

Хлорофі́тум  – трав'яниста рослина. Її довгі лінійні листя зібрані в прикореневі пучки. Квітки у хлорофітума дрібні. Стебла дуговидної форми після цвітіння утворюють на своїх кінцях пучки листків з повітряними коренями. Інколи замість пучків листя утворюється насіння.


Це кімнатна папороть нефролепіс. Папороть вирощують не тільки тому, що у неї гарне  ажурне листя, вона невибаглива, росте у напівтіні. Часто їх листя використовують для оформлення букетів. 


Монстера – кімнатна рослина з великим, темно-зеленим, розрізаним листям. Довгим, досить тонким стеблом, яке потребує опори. Виростає до чотирьох метрів. Невимоглива, нормально переносить знижену вологість, недостатній полив. Листя монстери виділяє речовину, яка здатна знімати головний біль.

Пальми – кращі представники декоративно-листяних рослин для вирощування в кімнатних умовах. Стовбур зазвичай не гілкується, Листя перисте або віялове.  Пальми потребують великих горщиків чи контейнерів, позаяк у них велике коріння. Вони – досить вибагливі рослини до середовища та до утримання. Листя бажано омивати теплою водою та позбавляти пилу.

Це – орхідея. Цвітіння орхідей – найпрекрасніший період у їх вирощуванні. Орхідеї досить вимогливі до температурного режиму і поливу.  Догляд за ними – нелегка справа. Виконуйте її відповідально. І ця красуня віддячить вам своїми квітами. 

Назви кімнатних рослин є єдиними для всіх країн і народів світу. Вони даються на латинській мові та мові даної країни. Але є ще й народні назви рослин. Прочитайте їх.

Зігокактус – різдвяник.

Алое – столітник.

Сансев’єра – тещин язик.

Колеус – кропива.

Гібіскус – китайська троянда.

Товстянка – грошове дерево.


2.    Цікавинки про кімнатні рослини.

1)    Один із видів фікуса в себе на батьківщині, в Індії, досягає 30м заввишки, з листям до 1м завдовжки. Зарослі фікуса утворюють цілі гаї. Із соку фікуса виготовляють каучук, з якого роблять гумові іграшки тощо.


2)    Листки монстери мають цікаву особливість: перед дощем на їх кінчиках зявляються краплинки води, вона «плаче». У себе на батьківщині рослина цвіте і дає плоди, які за смаком нагадують банани, а за ароматом – ананас.



Самостійна творча діяльність 

Кактус з паперу.

- Інструктаж з техніки безпеки: «Правила користування ножицями»

 


1. Користуйся ножицями лише із заокругленими кінцями.

2. Клади ножиці так, щоб вони не виступали за край робочого стола.

3. Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням.

4. У процесі різання уважно слідкуй за розміткою.

5. У процесі роботи з ножицями тримай матеріал лівою рукою, щоб пальці були осторонь від леза.

6. Не розмахуй ножицями, не підходь до товариша під час різання.

7. Не залишай ножиці після роботи в розкритому вигляді.

- Інструкційна картка виготовлення кактуса.



Домашне завдання: виготовити кактус з паперу та відправити фото мені пошту. (якщо бажаєте можна виконати виготовити іншу квітку)

Завдання для 7А та 7Б (09.05.22)

Об’єкт проектної діяльності: Вирощування кімнатних рослин 

Тема: Поділ кімнатних рослин за декоративними властивостями.

Подивіться відео-презентацію
 


Домашне завдання: намалювати одну квітку з 4 видів та описати її. (наприклад: її властивості, або догляд за нею)


Завдання для 7А та 7Б (02.05.22)

Об’єкт проектної діяльності: Вирощування кімнатних рослин 

Тема: Значення рослин у природі та у житті людини. Історія окультурення кімнатних рослин.

Значення рослин у природі та у житті людини

Рослини є повсюди на поверхні земної кулі. Навіть спекотні пустелі заселені певними видами рослин (наприклад, верблюжою колючкою, кактусами). Величезні простори суходолу охоплені густою рослинністю. Ліси вкривають майже шосту його частину. Неосяжні території степів, луків, земель, засаджених культурними рослинами. Рослини населяють океани, моря, прісноводні водойми. Навіть Арктика й Антарктика не позбавлені рослинності.
Рослини забезпечують певні взаємозв’язки між життєвими формами рослин і тварин, їх пристосування до умов навколишнього середовища.
Яке значення рослин у природі? У різноманітних рослинних угрупованнях гніздяться птахи, влаштовують свої домівки бджоли, оси,мурашки, лисиці та інші тварини.
Рослини беруть участь у формуванні грунтів та природних ландшафтів. Відмерлі рештки рослин (листя, корені, плоди) збагачують грунт органічною речовиною та мінеральними елементами, корені розпушують грунт.
Рослинні насадження запобігають руйнуванню грунтів, закріплюють яри, гірські схили. Узимку в рослинних насадженнях затримується сніг, який захищає грунт і його мешканців від промерзання. А навесні талі води поступово просочуються в грунт, формують озера, болота, підтримують повноводдя річок.
Корисні копалини: кам’яне і буре вугілля, торф, сланці, а можливо, нафта й газ – основа енергетичної промисловості – утворені внаслідок фотосинтезу рослин минулих епох. Рослини забезпечують людину продуктами харчування: вуглеводами (крохмалем (хліб), цукрами), білками, оліями, вітамінами, пряними речовинами, ліками, деревиною, папером тощо. Навіть м’ясо, молоко, масло, сир, яйця, рибу, шовк, шерсть, шкіру тощо ми маємо завдяки тому, що свійські тварини живляться рослинами.
Давно відома цілюща дія рослин (горіх волоський, дуб, береза, сосна, ялина, ялівець, кедр), що виділяють в атмосферу речовини (фітонциди), які згубно діють на хвороботворних бактерій.
Зелені рослини (а також деякі бактерії та одноклітинні тварини) – єдині на Землі виробники органічної речовини з неорганічних сполук. Усі інші живі істоти – споживачі готової органічної речовини. В органічній речовині зелених рослин накопичується сонячна енергія, завдяки якій і розвивається життя на Землі.
Рослини підтримують необхідний для більшості живих організмів рівень кисню в атмосфері й запобігають утворенню надлишку вуглекислого газу. Під час фотосинтезу кисень, який виділяють рослини, постійно надходить в атмосферу, підтримуючи рівновагу у співвідношенні вуглекислого газу (0,03 %) і кисню (майже 21 %) в повітрі. З кисню, який виділяють рослини під час фотосинтезу, утворюється озон, який захищає всіх живих організмів Землі від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання. Рослинам належить провідна роль у колообігу речовин і енергії, що забезпечує неперервність існування життя на Землі (пригадайте, колообіг речовин – це обмін речовинами між живою та неживою частинами природи).
Важлива роль рослин полягає також в очищенні повітря від забруднення шкідливими речовинами. Завдяки фотосинтезу рослини сформували умови для життєдіяльності інших організмів, забезпечили їхнє поширення на планеті. Спільно з іншими організмами вони також зумовили формування грунту. Так, саме рослини вбирають із грунту певні неорганічні речовини та використовують їх для створення органічних.
Не менш вагомий вплив рослин і на клімат та емоційний стан людини. Кожному з вас нескладно пригадати ніжну прохолоду в лісі спекотного дня чи затишок від сильного морозного вітру, медові пахощі квітучих лип, акацій, гречки, конвалії, бузку, гарні кімнатні рослини.
Як діяльність людини впливає на навколишнє середовище? Особливу групу екологічних чинників становить діяльність людини, яка докорінно змінює умови існування живих істот. Людина може руйнувати одні типи рослинних угруповань (вирубування лісів, осушення боліт, розорювання цілинного степу тощо) і штучно створювати інші (сади, поля, городи, пасовища, лісонасадження, парки та ін.) 
Людина може масово винищувати певні види організмів (наприклад, рослини, що мають цінну деревину, гарні квітки або ті, які застосовують у медицині, їстівні гриби). Багато видів організмів уже зникли з нашої планети або перебувають на межі зникнення.
Небезпечним для рослин та інших організмів є забруднення грунтів різними хімічними речовинами (отрутохімікати, надлишки мінеральних добрив тощо) та радіонуклідами. Крім того, унаслідок неправильного обробітку грунтів порушується їхня природна структура та зменшується товща верхнього родючого гумусового шару.
Відвернути екологічну катастрофу, спричинену господарською діяльністю, можна лише формуючи екологічне мислення. Це означає, що будь-яке господарське рішення людина повинна приймати, лише переконавшись, що воно не зашкодить навколишньому природному середовищу і не порушить природної рівноваги, що існує між складовими природи. Для охорони та збереження рідкісних і зникаючих видів рослин, тварин і грибів створено Червоні книги  або Червоні списки. Усі питання, пов’язані з охороною навколишнього середовища та природокористуванням, розробляються на основі Конституції України.
Враховуючи те, що лишеіншу, де ці види раніше не росли. Ви вже знаєте, що з Америки в інші частини світу людина завезла картоплю, помідори, соняшник, кукурудзу, з Південно-Східної Азії – рис, з Африки – кавун.
З метою підвищення продуктивності культурних рослин учені розробляють прийоми догляду за рослинами, створюють високопродуктивні сорти, стійкі до несприятливих чинників та хвороб.

Домашне завдання: зробити невелике повідомлення на тему: історія окультурення кімнатних рослин, можна  рослини спроможні задовольнити зростаючі потреби споживачів у продуктах харчування, людина використовує різноманітні способи і прийоми для підвищення продуктивності рослин. Так, людина штучно переселила значну кількість видів, переважно культурних рослин, з однієї території на з малюнками та відправити мені на пошту.

Завдання для 7А та 7Б (25.04.22)

1. Декоративні квіти  або
2. Модульне орігами.

1 Тема: Декоративні квіти 

Завдання: відправити мені на пошту ескіз виробу, технологічну картку та рекламу вашого виробу (ts228511@gmail.com)


2 Тема: Модульне оригамі

Завдання: завершити іграшку та відправити фото її мені на пошту  (ts228511@gmail.com)

Завдання для 7А та 7Б (18.04.22)

1. Декоративні квіти  або
2. Модульне орігами.

Тема: Розроблення реклами

Подивіться презентацію: 



Завдання: завдання створити рекламу еко-сумки;
Наприклад: можна створити рекламний буклет за допомогою програми Microsoft Publisher, також це може бути звичайна фотографія з інтригуючим написом або щось інше на ваш смак.



2 Тема: Модульне оригамі

Завдання: виготовити виріб


Завдання для 7А та 7Б (11.04.22)

1. Декоративні квіти  або
2. Модульне орігами. 

1. Тема: Складання технологічної картки виробу

Завершуем складання технологічної картки виробу

2. Тема: Модульне оригамі

Завдання: скласти достатню кількість модулів для вашого майбутнього виробу

Завдання для 7А та 7Б (04.04.22)

1. Декоративні квіти  або
2. Модульне орігами. 

1. Тема: Складання технологічної картки виробу

Технологічна карта - це основний документ технологічної документації, в якому плануються технологія виробництва, обсяги робіт, засоби виробництва і робоча сила, необхідна для їхнього виконання, а також розмір матеріальних витрат.

Подивіться приклад технологічної картки виробу:







Завдання: в створеному документі Word додати технологічну карту виробу (фото можна брати з інтернету)

Виріб - декоративні квіти


2 Тема: Модульне оригамі

Подивіться майстер-класи: 


Завдання: подивіться майтер-класи та оберіть виріб, який бажаете виконати.


Завдання для 7А та 7Б (28.03.22)

1. Декоративні квіти  або
2. Модульне орігами. 

1. Тема: Добір конструкційних матеріалів та інструментів

Штучні квіти — вид декоративно-ужиткового мистецтва
Квіти — це море барв, відтінків, форм, ніжних ароматів, але вони дуже швидко в’януть. А так хочеться, щоб квіти завжди милували око своєю красою, приносили нам радість. Для того, щоб зупинити цю «прекрасну мить», люди почали виготовляти штучні квіти, використовуючи для цього папір, тканину, дротики, желатин.

Виготовляють декоративні квіти з:

1 Квіти з атласних стрічок і тканини,

2 Гофрований папір різних кольорів,

Газети або листи, вирізані з книг,

4 Папір

5 пластикових пляшок

Пластикові ложки

Картонна упаковка для яєць

В'язані гачком штучні квіти.

 

Завдання: Визначитись з якого матеріалу будуть ваші декоративні квіти та вже створеному документі Word написати, які вам знадобляться матеріали та інструменти.

2. Тема уроку: Модульне орігамі

Сьогодні ви навчитеся робити модулі

1. Перегляньте відео: 

2. Сробуйте зробити модулі різних розмірів (склавши папір в 4 рази та в 5 разів) та визначіться з якими модулями вам простіше працювати.

Завдання для 7А та 7Б (21.03.22)

Пропоную вам дві роботи на вибір: 
1. Декоративні квіти  або
2. Модульне орігами. 

1.Тема: Проектування форми методом біоформ. Моделі-аналоги. Графічне зображення.

Поняття про біоформу 

Під час створення різних побутових предметів, будівництва та оформлення житла людина завжди зверталася по допомогу до природи. Ідея застосування знань про живу природу для вирішення інженерних завдань належить видатному художнику, вченому й винахіднику Леонардо да Вінчі, який намагався побудувати літальний апарат з крилами, як у птахів, — орнітоптер (мал. 129).

Людина завжди спостерігала, як влаштовують своє житло птахи і звірі, й ці знання застосовувала, будуючи власне житло. Для створення літальних апаратів люди запозичили форму птаха, будову його крила, а для плавальних засобів — форму тулуба, плавця і хвоста риби. Багато промислових виробів, споруд нагадують форму мушлі, яйця, шишки, кукурудзяного качана, гриба тощо.

Біоформа — це форма тіл живої природи, що застосовується при конструюванні виробів у техніці, архітектурі й дизайні.

Форма посуду, меблів, одягу, іграшок, елементів житла часто нагадує нам природні форми (мал. 130)


В оздобленні речей, що оточують людину, ми часто знаходимо зображення рослин, тварин, птахів, комах тощо (мал. 131).

Використання біоформ у різних галузях

Біоформи використовують у різних галузях. У легкій промисловості часто застосовують природні форми, кольори, фактуру під час створення одягу. Це спідниця «тюльпан», брюки «банани», рукав «летюча миша», малюнок тканини «курячі лапки», леопардовий тощо (мал. 132).

Біоформи часто використовують в архітектурі та будівництві. Так, хмарочос у Лондоні має форму огірка, а будівля в індійському місті Мумбаї — форму яйця (мал. 133).

Архітектура (з лат. агскиесШга — будівельне мистецтво) — наука і мистецтво проектування, спорудження та художнього оформлення будівель.

Біонічні форми, природні стилізації можуть бути застосовані в побуті як до всього інтер’єру, так і до окремих предметів. Використовують у дизайні будь-які рослинні та тваринні мотиви: листя, трави, квітів, плодів, тварин, риб — тут фантазія художників невичерпна, як невичерпний світ флори та фауни.

Інтер’єр (з фр. intérieur — внутрішній) — оздоблена внутрішня частина будинку.

Людина, яка розробляє нові об’єкти, повинна бачити й розуміти логіку природних форм, аналізувати їх, виділяти найсуттєвіше і потім створювати на цій основі нові вироби.


Графічним називають зображення, яке складається з ліній, штрихів, точок і виконується олівцем або кульковою ручкою. Основними графічними зображеннями є креслення, ескіз. 

Креслення деталі — це документ, що містить графічне зображення деталі, виготовлене за допомогою креслярських інструментів на папері, та відомості, необхідні для її виготовлення та контролю. У нашому випадку, це: висота, ширина і товщина. 

Кресленик — графічний конструкторський документ, що зображує виріб, визначає його конструкцію та містить дані, згідно якими його розробляють, виготовляють, контролюють, монтують, експлуатують та ремонтують цей виріб. 

Ескіз — графічний документ тимчасового користування, виконаний від руки без використання креслярських інструментів, в окомірному масштабі, із збереженням приблизної пропорціональності елементів зображуючого предмета з дотримання правил виконання. 

Технічний рисунок — це наочне зображення предметів, побудоване від руки без застосування креслярських інструментів, в окомірному масштабі.


Ознайомимось з моделями-аналогами:










Завдання: в створений документ ворд додати моделі-аналоги


Практична робота: "Створення графічного зображення виробу"

Завдання: намалювати ескіз декоративних квітів, використовуючи метод біоформ. 

Інструменти та матеріали: папір, кольорові олівці, фломастери, фарби.

Послідовність виконання роботи

1.    Обрати об’єкт проектування 

2.    Використовуючи біоформи, створити малюнок майбутнього виробу.

3.    Обґрунтувати вибір моделі свого виробу.

4.    Роботу виконувати з дотриманням правил безпечної праці


2 Тема: Модуьне орігамі


Подивіться майстер-класи: 



Завдання: подивитися майтер-класи та обрати виріб, який бажаете виконати.



Завдання для 7А та 7Б (14.03.22)

Тема: Вибір та обгунтування теми проекту. Планування роботи з виконання проекту. 

У середньовічній Європі рукодільні квіти переважно виготовляли в монастирях, ними прикрашали стіни храмів і церков, також такі квіти стали незмінними супутниками всіх релігійних свят. 
Більш того, шовкові і металеві квіти дозволялося використовувати тільки для прикраси вівтарів.
Найперші штучні квіти виготовляли в Стародавньому Китаї з фарфору. Майстри, які займалися цим ремеслом, користувалися неабиякою повагою, адже не кожен може повторити творіння природи.


У Європі декоративні квіти, виготовлені з тканини, відомі з XVI століття. 
Однак вони були доступні лише аристократії. Ними прикрашали інтер’єри палаців, сукні та костюми, капелюхи і зачіски.
У Європі декоративні квіти, виготовлені з тканини, відомі з XVI століття. 
Однак вони були доступні лише аристократії. Ними прикрашали інтер’єри палаців, сукні та костюми, капелюхи і зачіски.


Найвідоміша квітка, зроблена людиною, — це папська троянда.  Протягом багатьох століть Папа вручав її щороку якійсь царській особі за особливі заслуги.  Троянда, стебло якої трохи більше метра, виготовлена з чистого золота. На кожній пелюстці вигравіювано ім’я Папи і одна з чеснот того, кому призначена нагорода.  Замість краплинок роси на листках використані дрібні діаманти.

Революцією у світі штучних квітів стало відкриття полімерів. Пластмасові ромашки і тюльпани.

Нюанси мови зараз в основному забуті, але, для прикладу, до сьогодні червоні троянди означають пристрасну, романтичну любов, білі троянди — чесноту та цнотливість.
Мова квітів може бути реалізована шляхом створення квіткових композицій з живих рослин — букетів.

Протягом багатьох років люди намагалися розгадати таємницю символіки квітів, вивчаючи складені про них міфи та легенди. Як правило, квіти асоціюються з певними якостями людини.

А чи знаєте ви, що таке символіка?
Які кольори мають квіти?

Отже, справді значення кольору грає неабияку роль у житті людини.

Червоний колір асоціювався з кольором життя, любові, (звідси троянда - символ любові, гвоздика - квітка пристрасті), а також як колір крові, символ гніву та помсти (колір війни і революції).
Білий колір - символ чистоти і невинності (лілія);
Чорний - символ смутку, трауру;
Жовтий - символ відрази, ненависті; крім золотистого - символу сонця і радості;
Зелений - символ надії;
Блакитний колір - символ богів;
Синій - символ вірності (незабудки, фіалки);
Пурпурний - символ величі.

Завдання: створити документ у Word. Зробити титульну сторінку, та описати організаційно-підготовчий етап (приклад нижче)

Приклад

Творчий проект

«Виготовлення букету з декоративних квітів»

 

 

Виконав(ла)

учень(учениця) ___ класу




I.  Організаційно-підготовчий етап

1.1 Актуальність проекту: (2-3 речення чому виготовлення букетів є популярним)

1.2 Історична довідка: (Коротко про виникнення букетів)

1.3 Використання виробу: (Для чого використовуються букети)

1.3 Вимоги до виробу:

(Приклад:
• економічні — матеріали для виробу мають бути недорогі та доступні;
• технологічні — виріб має бути не занадто складний у виготовленні, матеріали — легкі в роботі, а інструменти — правильно вибрані;
• естетичні — виріб має бути красивим, сучасним, виразним)


Завдання для 7А та 7Б (07.02.22)

Продовжуємо робити наші корзинки

2 Етап: Плетіння

Порада. Початківцям краще починати роботу, обплітаючи якийсь предмет. Плетіння без форми спочатку може викликати труднощі, без опори легко перекосити свій виріб та отримати асиметрію. При використанні підтримуючого предмета ви зможете легко досягти рівного розташування рядів трубочок і контролювати якість плетінки.

* Не треба поспішати. Намагайтеся уникати проміжків між рядами плетіння, розташовуючи кожен рядок щільно до попереднього. Не змінюйте трубочки під час роботи, але й не шкодуйте їх. Побачивши, що вони пом'ялися або розтріпалися, – безжально обрізайте їх та нарощуйте нові.

Для плетіння круглого дна складіть попарно 6 трубочки, роблячи хрестовину. Ще одну, робочу, перегніть навпіл. На фото лише 4 трубочки, але складіть 6.

Починайте обплітати їй хрестовину, плетучи перший ряд мотузочком. Таким чином, виконайте ще два ряди.

На четвертому колі розведіть здвоєні стійки та продовжуйте обплітати їх окремо. Намагайтеся плести якомога щільніше, щоб уникнути просвітів. Виконайте три ряди плетіння.

Відстань між стійками до цього часу має збільшитися і стати більше 2 см – час вводити додаткові стійки. Виконайте ножицями або шилом отвір і вставте додаткову стійку, капнувши трохи полімерного клею для надійності. Не забувайте звіряти свої дії з поданими покроковими фото.

Оплете додані стійки мотузкою до отримання дна потрібного розміру. Низ кошика готовий.

Візьміть вибрану вами форму, яка послужить тимчасовою основою майбутньому кошику. У нашому випадку це глибока перегорнута тарілка. Розмістіть плетіння на формі і поступово загніть по ній стійки для переходу до стін. Продовжуйте оплетати боковини мотузкою.

Поставте на верх своєї заготовки щось важке, щоб надійно зафіксувати її положення.

Якщо так працювати вам незручно, переверніть плетіння. Доплетіть кошик до потрібної висоти.

Далі виконайте загинання
Для першого разу найпростіше загнути кожну стійку в отвір, з якого виходить наступна.
Процес такого загинання наочно представлений на покрокових фото.

3 Етап: Фарбування

Завершення роботи над плетіним виробом передбачає його ґрунтування. Для цього можна використовувати розчин ПВА з водою у співвідношенні 1:1 або склад акриловий лак + вода у цій же пропорції. Ретельно промажте кошик ґрунтовкою, використовуючи м'яку кисть.

Після повного висихання кошика (на це піде приблизно доба) можна пофарбуватии в буль який колір, потім лакуйте його акриловим лаком і знову залиште сушитися. Дуже густий лак можна попередньо розбавити водою.
Корзинку також можна пофарбувати морилкою (це не обов'язково), це надасть виробу коричневатй колір. Тоді вона буде більш схожа на виріб з дерева.

Не забуваем робити фото виробу поетапно. В кінці фото з учнем. Фото присилати на електронну пошту, в темі вказати прізвише, ім'я і клас.

Завдання для 7А та 7Б (31.01.22)

Сьгодні ми з вами робимо корзинки з паперових трубочок.

Для трубочок вам знадобляться:
1. Газетні листи
2. Клей ПВА
3. Спиця для в'язання
4. Ножиці, канцелярський ніж

1 Етап: Підготовка
Газету розмічаємо на лінії по 5 см.
Розрізаемо ножицями на полоски
Далі скручуемо в трубочку
Кут положення спиці на газетній полосі - 10 ° -15 °.
Починати накручувати смужку потрібно дуже щільно, намотуючи краєчок газети на спицю. Трубочки виходять білого кольору, якщо біле поле газетної смуги, залишати праворуч.
Краєчок газети закріпити клеєм.

Завдання: зробити таких трубочок 50-70 шт. для невеликої корзинки.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Сімейна форма 5 клас

Сімейна форма 6 клас

Сімейна форма 7 клас